ENG

— PAUL DANIEL —

— MEELIKA HAINSOO —

Lepaseree on pärimusmuusikatrio, mis ühendab endas kolme põneva taustaga eesti muusikut. Kokku on neid toonud soov katsetada erinevaid võimalusi, leidmaks kooskõla aegade tagant pärit rahvalaulude ning tänapäevaste pillide ja moodsa helikeele vahel. Lepaseree muusikas saavad kokku rahvalaul, akordion ja kitarrid. Lisaks toetavad laululugusid oma helidega hiiu kannel, okariina, sansula ja lokupill. See omanäoline pillide kooslus annab ansamblile ainulaadse kõlapildi.

 

Meelika Hainsoo – laul, viiul, hiiu kannel

Marti Tärn – basskitarr, löökriistad

Paul Daniel – kitarrid

 

— MARTI TÄRN —

— LEPASEREE —

Pärimuslaulu erialal magistrikraadi kaitsnud Meelika Hainsoo on rahvalaulude esitaja ja õpetaja, kes mängib lisaks laulmisele ka rahvapärast viiulit ja hiiu kannelt. Tänu kandlemängijast vanaisale on ta olnud pärimusmuusika sees varasest lapsepõlvest peale.

 

Meelikat, kes on olnud tegev paljudes pärimusmuusikaansamblites (Vägilased, Strand...Rand, Wirbel, Kiritöö, Armastuse ja Rõõmu Laulud), paeluvad võrdselt nii arhailised regilaulud kui uuemad lugulaulud, kuid kõige südamelähedasemad on talle laulumängud.

 

Oma laulustiili kohta ütleb Meelika järgmist: “Laulan lugu, justkui maaliksin pilti: hääl on minu pintsel ja värvid, sõnad sümbolid, millega mängin. Vanades rahvalauludes otsin alati üles küsimuse, mõtte või emotsiooni, mis mind praeguses ajas ja elus puudutab ning aitab mul maailmast paremini aru saada. Seda äratundmishetke rõõmu, valu ja ilu ma kuulajatega jagangi.”

Marti Tärn on bassimängija, kes tegutseb jazzi- ja folgiringkondades Eestis ja Eestist väljaspool. Lisaks pillimängule on ta hinnatud pedagoog TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias ning Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis.

 

Lisaks aktiivsele muusiku- ja pedagoogitööle on ta seotud Tallinnas asuva jazzklubiga Philly Joe's, eesmärgiga elavdada ja arendada Tallinna ning laiemalt Eesti elava muusika maastikku.

 

©

Paul Daniel on akadeemilise taustaga kitarrist, kes on saanud jazzmuusika hariduse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Weimari Franz Liszti nimelises muusikakõrgkoolis. Lisaks pillimängule armastab Paul muusikat kirjutada ja seadeid teha.

Ta on seotud paljude projektidega ja arranžeerinud näiteks Lauri Saatpalu 2015. aastal ilmunud plaadi „Isaga draakonil“ muusika.

 

Enne Lepaseree sündi on Paul mänginud ansamblites Elletuse, Ajavares, Jaan Tätte & Udupasun ning andnud 2014. aastal välja sooloplaadi “Kreeka tuli”.

 

Enda kohta ütleb Paul järgmist: “Olen muusikas pigem traditsionalist, kes peab harmooniast ja meloodiast lugu rohkem kui loopidest ja efektidest. Lepaseree on minu jaoks põnev väljakutse, sest pean seal mängima mitmesuguseid karaktereid ja olema kui näitleja-kitarrist.”