ENG

— PAUL DANIEL —

— MEELIKA HAINSOO —

Lepaseree on pärimusmuusikatrio, mis ühendab endas kolme põneva taustaga eesti muusikut. Kokku on neid toonud soov katsetada erinevaid võimalusi, leidmaks kooskõla aegade tagant pärit rahvalaulude ning tänapäevaste pillide ja moodsa helikeele vahel. Lepaseree muusikas saavad kokku rahvalaul, akordion ja kitarrid. Lisaks toetavad laululugusid oma helidega hiiu kannel, okariina, sansula ja lokupill. See omanäoline pillide kooslus annab ansamblile ainulaadse kõlapildi.

 

Ansambli minimalistlikes ja läbipaistvates seadetes on jäetud kandev ruum vanadele lugulauludele, mis saavad nõnda võimaluse joonistada ühe pildi teise järel. Ansambli esikalbum “Väräjän” (tõlkes – “väraval”) avab kuulajale justkui värava unustatud minevikumaailma. Meelika tundlik ja siiras esitusviis toob ajahämarusse vajunud laululood lähemale, andes neile uue hingamise. Tema kaunis lauluhääl,  Kulno akordioni uuenduslikud kõlavärvid ja eri kõlapillide rütmimustrid ning Pauli meisterlik kitarrimäng loovadki Lepaseree, mis seikleb mööda päritud muusikamustreid ja veel avastamata helimaastikke.

 

 

Meelika Hainsoo – laul, viiul, hiiu kannel

Kulno Malva – akordion

Paul Daniel – kitarr

 

— KULNO MALVA —

— LEPASEREE —

Pärimuslaulu erialal magistrikraadi kaitsnud Meelika Hainsoo on rahvalaulude esitaja ja õpetaja, kes mängib lisaks laulmisele ka rahvapärast viiulit ja hiiu kannelt. Tänu kandlemängijast vanaisale on ta olnud pärimusmuusika sees varasest lapsepõlvest peale.

 

Meelikat, kes on olnud tegev paljudes pärimusmuusikaansamblites (Vägilased, Strand...Rand, Wirbel, Kiritöö, Armastuse ja Rõõmu Laulud), paeluvad võrdselt nii arhailised regilaulud kui uuemad lugulaulud, kuid kõige südamelähedasemad on talle laulumängud.

 

Oma laulustiili kohta ütleb Meelika järgmist: “Laulan lugu, justkui maaliksin pilti: hääl on minu pintsel ja värvid, sõnad sümbolid, millega mängin. Vanades rahvalauludes otsin alati üles küsimuse, mõtte või emotsiooni, mis mind praeguses ajas ja elus puudutab ning aitab mul maailmast paremini aru saada. Seda äratundmishetke rõõmu, valu ja ilu ma kuulajatega jagangi.”

Kulno Malva on aktiivselt tegutsev akordionist, helilooja ja pärimusmuusik. Lisaks sooloprojektile  mängib ta  erinevates kooslustes nagu Lepaseree, Folksell, Hajameelsed Kunznikud ning Duo Malva & Priks. Lisaks on ta olnud mitme tuntud bändi, näiteks Svjata Vatra ja Nikns Sunsi asutajaliige.

 

Kulno Malva on andnud välja kaks sooloalbumit. Tal on valmimas ka täiesti uus kava, kus lisaks isikupärasele akordionimuusikale ja laulule kuuleb pille nagu sansula, okariina, lokupill ja eesti torupill. Efektide ja looperi abil moodustub sellest üks mõjuv tervik.

 

Kulno ütleb enda kohta: „Ma otsin oma soundi (helikeelt) ja nägu, ei taha käia juba käidud teed, vaid tallata ise sisse üks rada oma muusikapõllul, olgu aineseks siis päritud laul või endakirjutatud muusika.”

 

©Johanna-Adele Music 2016

Paul Daniel on akadeemilise taustaga kitarrist, kes on saanud jazzmuusika hariduse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Weimari Franz Liszti nimelises muusikakõrgkoolis. Lisaks pillimängule armastab Paul muusikat kirjutada ja seadeid teha.

Ta on seotud paljude projektidega ja arranžeerinud näiteks Lauri Saatpalu 2015. aastal ilmunud plaadi „Isaga draakonil“ muusika.

 

Enne Lepaseree sündi on Paul mänginud ansamblites Elletuse, Ajavares, Jaan Tätte & Udupasun ning andnud 2014. aastal välja sooloplaadi “Kreeka tuli”.

 

Enda kohta ütleb Paul järgmist: “Olen muusikas pigem traditsionalist, kes peab harmooniast ja meloodiast lugu rohkem kui loopidest ja efektidest. Lepaseree on minu jaoks põnev väljakutse, sest pean seal mängima mitmesuguseid karaktereid ja olema kui näitleja-kitarrist.”